Setkání jsou možná pouze v ONLINE formě. Pracuji s klienty od 15 let. Mým terapeutickým přístupem je Gestalt psychoterapie.

Nejčastější témata

Seberozvoj

Většinou se jedná o klienty, kteří netrpí žádným psychiatrickým onemocněním, nemají zkušenosti s medikací. Chtějí na sobě pracovat ve smyslu zvyšování sebeuvědomování, sebepoznání, zvýšení pochopení svých myšlenek, pocitů, chování a jejich integrace. Chtějí si více rozumět, být více v kontaktu se svými emocemi a žít tak kvalitnější, plnější život. 

Úzkosti a deprese

V dnešní době velmi aktuální a častý problém. V terapii se snažíme porozumět příčinám těchto stavů a pracovat na tom, aby se jejich projev ve formě úzkostí a depresí snižoval. Někdy jsou klienti zároveň v péči svého ambulantního psychiatra, užívají psychofarmaka, což nebrání kvalitní terapeutické práci, právě naopak je to často nedíslnou součástí efektivní léčby.

ADHD v dospělosti

V mé péči je aktuálně mnoho klientů s diagnostikovaným ADHD v dospělosti. S touto diagnózou mám i osobní zkušenost u mého blízkého příbuzného, která je pro mě velmi cenná pro komplexní porozumění toho, čím vším si lidé s touto diagnózou musí procházet od raného dětství a jaké dopady to mívá na formování jejich osobnosti v dospělém věku. 

Lidé žijící v zahraničí

Jelikož pracuji pouze online formou, dostávají se mi do péče klienti z celého světa. Pro ně je tato forma často jediným možným způsobem, jak se k terapii dostat. Překážkou v zahraničí pro ně bývá jazyková bariéra, finanční nedostupnost a velmi dlouhé čekací lhůty. Potíže, s kterými se na mě obrací, se mohou týkat specifik života v zahraničí, který bývá často izolovaný, osamělý, komplikovaný, ale častěji samozřejmě potřebují řešit i všechna jiná běžná témata týkající se jejich každodenního fungování (viz všechna další témata na této stránce). Protože sama žiji částečně v zahraničí, je mi toto téma velmi blízké i osobně.

Hraniční porucha osobnosti

S pacienty s HPO mám bohaté zkušenosti v rámci 10letého působení na uzavřeném oddělení PK FN Brno, kde jsem se věnovala především jejich psychodiagnostice, následné edukaci a podpůrné psychoterapii. Klienty s touto diagnózou rozhodně neodmítám, pracuji s nimi ráda. Klienti se však musí připravit na to, že individuální psychoterapie je záležitost dlouhodobá a zároveň by měli věřit, že i efektivní, byť je to cesta občas velmi vyčerpávající. Pro lidi s HPO je pravidelná a dlouhodobá psychoterapie zásadní (společně s medikací, nebo bez).

Jiné poruchy osobnosti

Kromě pacientů s hraniční poruchou osobnosti se nejčastější setkávám s klienty s poruchou osobnosti narcistickou, histriónskou, vyhýbavou a závislou. Pro klienty s poruchou osobnosti by měla být ve všeobecnosti psychoterapie zásadním pilířem v léčbě.

Partnerské a vztahové potíže

Velmi častým tématem jsou potíže ve vztazích, vzájemné neporozumění, konflikty, zvažování, zda ve vztahu zůstat či odejít. Často bývá problémem nějaké nezpracované téma jen u jednoho z páru, tam bývá dostačující individuální terapie, kde pracujeme na jejich zpracování. Pokud dojdeme k tomu, že by byla vhodná i párová psychoterapie, jde pár k párovému terapeutovi. Není možné pokračovat v práci s párem se mnou. Pokračování naší individuální práce to však nijak nenarušuje.

Single život

Častá je nespokojenost se single stavem. Klienti nechtějí být sami, nemít partnera je velmi trápí a nedaří se jim k sobě dlouhodobě někoho najít. Tématem bývá neschopnost navazovat nové vztahy, vnitřní bloky bránící se seznámit, strach z odmítnutí, dalšího zklamání ad. 

Akutní stavy, krizová intervence

Možnost konzultovat nějaký velmi nepříjemný aktuální akutní stav, získat ujištění, zklidnění, či nasměrování na dalšího odborníka.